Wizyta w księgarni UK

Mieszkam na Wyspach Brytyjskich już od jakiegoś czasu. Powiem Wam, że minęło dobrych kilkanaście lat odkąd osiadłem tutaj na stałe. Przyznaje się, że był to mój świadomy wybór i w sumie nie narzekam na niego, bo bardzo dobrze mi się tutaj żyje. Czasem tylko brak mi polskich akcentów, których na ulicach angielskich miast jest bardzo mało.

 Jako zapalony czytelnik książek (tak, w dobie komputerów są jeszcze ludzie, którzy miłością darzą słowo pisane i drukowane) uwielbiam odwiedzać księgarnie UK. Przez ten czas, jaki tu mieszkam mogę pochwalić się, że doskonale mówię i czytam w tym języku. Dlatego mogę sobie kupować książki w języku angielskim, ponieważ doskonale wszystko zrozumiem. Zresztą nie zawsze mam dostęp do polskich książek.

 Trzeba przyznać, że każda księgarnia UK jest bardzo dobrze wyposażona. Nie mogę powiedzieć, żeby wszystkie książki, które mają światową premierę tutaj docierały z opóźnieniem. Jeżeli na całym świecie jest premiera, to również tutaj można się spodziewać takiej książki. Bardzo często organizowane są również w nich spotkania z autorami. Lubię odwiedzać takie księgarnie, nawet jeżeli nie mam w planach kupienia czegoś konkretnego. Książki to naprawdę mój cudowny, wspaniały świat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii książki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.