Dobre książki do słuchania

Czy można słuchać książek? Jak najbardziej! Żyjemy w takich czasach, że książek nie trzeba czytać, aczkolwiek trzeba doceniać to co jest napisane. Czasem jednak są takie sytuacje, że zamiast czytania wybieram słuchanie. Lubię mieć pod ręką zawsze jakieś książki audio, które mogę włączyć z płyty lub wrzucić plik na telefonie.

Takie audio książki bardzo się przydają, jeżeli muszę coś zrobić i chcę coś posłuchać. Ostatnio bardzo spodobała mi się książka „Inferno”, znakomitego autora Dana Brown. Znakomity Rober Langdon tym razem na do czynienia z piekłem Dantego. Razem z lekarką Sienną Brown stają na tropie najróżniejszych zagadek, których całość rozgrywa się na tle Florencji. Przyznam Wam się szczerze, jak z zapartym tchem słuchałem o tym, jak Robert budzi się na szpitalnym łóżku i nie pamięta co się stało. Jak… A zresztą nie będę opowiadał. Sami musicie chwycić się za tą książkę.

Jednak od razu Wam powiem, że cenię bardzo sobie polskich autorów. Tym bardziej, że na angielskiej ziemi, gdzie na co dzień mieszkam bardzo brakuje mi elementów polskości. Cenię sobie znakomitego Zbigniewa Nienackiego oraz jego serie audio Pan Samochodzik. Tak, nawet takie starsze książki można znaleźć w formie audio do słuchania. „Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”, „..i Winnetou”, „..i księga strachów” oraz pozostałe części tej serii są naprawdę wspaniałe. Słucham ich nie tylko ja, ale również moje dzieci.

Ten wpis został opublikowany w kategorii książki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.